
Міжнародна науково-практична конференція
Досягнення і перспективи в діагностиці та лікуванні захворювань органів сечовидільної системи
СОУУ-2025
Mercure Congress Hall, м. Київ, вул. Вадима Гетьмана, 6
Міжнародна науково-практична конференція "СОУУ-2025. Досягнення і перспективи в діагностиці та лікуванні захворювань органів сечовидільної системи» відбулася в Києві 11-12 квітня 2025 в офлайн та онлайн форматі.
Ми вдячні за цікаві доповіді всім 35 спікерам конференції. Окрема подяка нашим закордонним доповідачам: зокрема проф. Guram Karazanashvili (Тбілісі, Грузія), проф. Gennady BRATSLAVSKY (Нью-Йорк, США), Anatoliy Sandul (Лісабон, Португалія), Maksym Pikul (Köln, Germany).
Сертифікат БПР протягом 30 днів.


Міжнародна науково-практична конференція
СОУУ-2025
Нові та знайомі обличчя, колеги та друзі на #СОУУ2025
Ми хочемо подякувати СПІКЕРАМ нашої конференції, присвяченій проблемам урології та онкоурології, 11-12 квітня в Києві.
Як відзначив проф. СТАХОВСЬКИЙ Едуард Олександрович, голова Спілки онкоурологів України:
«Окрема подяка нашим закордонним доповідачам.
Ми вдячні за участь професору Guram Karazanashvili (Тбілісі, Грузія), президенту Грузинської асоціації онкоурології.
На конференції #СОУУ2025 спікер Professor Guram KARAZANASHVILI, M.D., Sc.C., Sc.D., President of Georgian Association of Oncological Urology, Expert in urology (Health Ministry of Georgia), Head of Urology – LTD MMT Hospital, Tbilisi, розповів про створення першої програми роботизованої хірургії в Грузії та на Кавказі.






Окрема подяка професору Gennady BRATSLAVSKY (Нью-Йорк, США), який активно спрямовує допомогу в Україну і приїжджає до Києва з колегами-хірургами для допомоги нашим важкопораненим військовим. Також українські лікарі проходять стажування у нього в урологічній клініці.
На конференції #СОУУ2025 спікер Prof. Gennady BRATSLAVSKY (New York), Professor of Urology, Biochemistry and Molecular Biology, State University of New York, SUNY Upstate Medical University, розповів про роль хірургії при місцево-поширеному та метастатичному раку нирки.




Дякуємо Anatoliy Sandul (Лісабон, Португалія), який теж знаходить час і виступає на наших конференціях.
На конференції #СОУУ2025 спікер Anatoliy SANDUL MD (Lisbon, Portugal), Hospital de Santa Maria, лікар-уролог, розповів про кошмарний випадок у реконструктивній урології.


Ми побачили талановиту молодь з цікавими доповідями та новими знаннями з міжнародних конгресів.
І це вселяє надію у світле майбутнє української урології та онкоурології.


Хотілось би відмітити виступи Liliya Tryfonyuk к.мед.н. Лілія Юріївна Трифонюк, одна з доповідей якої була про можливості нейроурології у діагностиці та лікуванні патологічних станів.
Цій темі ми також приділяємо велику увагу у відділі пластичної і реконструктивної урології Національного інституту раку. Ми вважаємо, це важливо, потрібно і це треба розвивати. - зауважив проф. Стаховський Едуард Олександрович.
А також Лілія Юріївна виступила з доповіддю про «Хвороба Пейроні: практичний підхід до проблеми».






Також варто відзначити талановитого онкохірурга Roman Moraru-Burlesku МОРАРУ-БУРЛЕСКУ Романа Петровича (Черкаський обласний центр онкоурології).
Пан Роман виступив з двома доповідями: "Nerve-sparing радикальна простатектомія у пацієнтів HR-PCa. Еректильна дисфункція vs онкологічний результат. Чи є опції в 2025?" та "Адʼювантна терапія раку нирки. Сучасні рекомендації та власний досвід"








К.мед.н. КОБІРНІЧЕНКО Артем Анатолійович, уролог, підполковник медичної служби, військовий госпіталь НВМКЦ, виступив на конференції СОУУ-2025 з доповіддю "Сучасні підходи до лікування пануретральних стриктур".
Дякуємо частому спікеру наших конференцій Артему Кобірніченко, який також розвиває реконструктивну урологію, з колегами навчається у провідних світових фахівців та представляє Україну на міжнародних конференціях.


Київ. Онкоурологи Національний інститут раку
Відділ пластичної та реконструктивної онкоурології ДНП "Національний інститут раку" представляли
проф. СТАХОВСЬКИЙ Едуард Олександрович
проф. ВОЙЛЕНКО Олег Анатолійович
д.мед.н. СТАХОВСЬКИЙ Олександр Едуардович
д.мед.н. ВІТРУК Юрій Васильович
к.мед.н. КОНОНЕНКО Олексій Анатолійович
к.мед.н. ТИМОШЕНКО Андрій Вячеславович




Відкрив конференцію #СОУУ2025 професор Стаховський Едуард Олександрович, д.мед.н., чл.-кор. НАМН України, Голова Спілки онкоурологів України, керівник н/д відділу пластичної та реконструктивної онкоурології ДНП «Національний інститут раку», лікар-онкоуролог.
Професор Стаховський Е.О. зробив дві доповіді та розповів про шляхи профілактики хронічної хвороби нирок (ХХН) при онкоурологічних захворюваннях та про епідеміологічний профіль та особливості лікування раку сечового міхура в Україні.








На конференції СОУУ-2025 спікер Войленко Олег Анатолійович, проф., д.мед.н., лікар-онкоуролог, провідний науковий співробітник відділу пластичної та реконструктивної онкоурології ДНП "Національний інститут раку", доповідав про лікування раку передміхурової залози.
Професор Войленко виступив з двома доповідями: «Первинно-метастатичний гормон-чутливий рак простати: нові можливості та перспективи для подальшого лікування» та «Таргетна терапія мКРРПЗ у монорежимі: стратегії застосування та критерії вибору».






Олександр Стаховський, д.мед.н., лікар-онкоуролог, cтарший науковий співробітник клінічного відділу пластичної та реконструктивної онкоурології ДНП "Національний інститут раку", співголова «Української спілки клінічної онкології – oncoHUB», розповів про революційні новини в лікуванні карциноми сечового міхура, а також про терапію раку передміхурової залози.
У програмі ми побачили дві доповіді Олександра Стаховського: «Революція в системному лікуванні метастатичної уротеліальної карциноми сечового міхура вже в Україні!» та «Чи залишають місце для класичної антиандрогенної терапії місцево-поширеного та метастатичного раку простати нові терапевтичні агенти?»





У секції з пластичної та реконструктивної хірургії органів сечовидільної системи про діагностику та лікування нейром’язової дисплазії сечоводів доповідав Кононенко Олексій Анатолійович, к.мед.н., лікар-онкоуролог, завідуючий науково-клінічного відділу пластичної та реконструктивної онкоурології ДНП "Національний інститут раку".




Тимошенко Андрій Вячеславович, к.мед.н., лікар-онкоуролог, відділ пластичної та реконструктивної онкоурології ДНП "Національний інститут раку", виступив з доповіддю "Хірургічна vs медикаментозна кастрація: переваги та недоліки" у секції "Лікування метастатичного та кастраційно-резистентного раку передміхурової залози".






Вдячні за активну участь доповідачам - урологам з різних міст України.










Одеса
Проф. САВЧУК Руслан Валерійович, Одеський національний медичний університет - ОНМедУ , МКЛ 10, виступив з доповіддю "Лапароскопічна радикальна простатектомія у хворих високого ризику. Оцінка ефективності та віддалених результатів".








К.мед.н. Лисенко Вікторія Володимирівна, лікар-уролог, Університетська клініка ОНМедУ (Одеса), виступила з доповіддю "Лікування м’язово-інвазивного раку сечового міхура: Радикальна цистектомія".
Вінниця
@dr.tserkovniuk к.мед.н. Руслан Георгійович Церковнюк, лікар-уролог, завідувач урологічного відділення Подільського регіонального центру онкології - ПРЦО, доцент кафедри ендоскопічної та роботизованої загальної і метаболічної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, розповів про результати виконання лапароскопічної робот-асистованої простатектомії у хворих на доброякісну гіперплазію простати.
А також у секції з лікування метастатичного та кастраційно-резистентного раку передміхурової залози Руслан Георгійович виступив з доповіддю про «Терапію першої лінії мКРРПЗ. Що треба врахувати для визначення оптимального лікування?»



Харків
Проф. ЩУКІН Дмитро Володимирович та проф. АНТОНЯН Ігор Михайлович з Харківського національного медичного університету.
Професор Щукін Дмитро Володимирович (Харків), д.мед.н., професор кафедри урології, нефрології та андрології імені професора А. Г. Подрєза, Харківський Національний Медичний Університет, виступив з доповіддю «Пухлини нирок і вагітність» та «Адʼювантна терапія раку нирки. Що робити після неї?»




Проф. Ігор Михайлович Антонян (Харків), д.мед.н., завідувач кафедри урології та дитячої урології Харківського національного медичного університету на базі КНП ХОР "Обласний медичний клінічний центр урології і нефрології ім. В.І.Шаповала", виступив з доповіддю «Проблеми рецидивуючих інфекцій сечовивідних шляхів в епоху антибіотикорезистентності. Чи варто шукати нові антибіотики?»




Дніпро
Проф. Роберт Миколайович Молчанов (Дніпро), д.мед.н., лікар-уролог, кафедра хірургії №1 та урології Дніпровського Державного Медичного Університету (ДДМУ), представив дві доповіді «Робот-асистована лапароскопічна простатектомія. Можливості та перспективи» та «Флуоресцентна навігація при хірургії раку сечового міхура».
Професор Роберт Молчанов - частий спікер та модератор наших онкоурологічних конференцій.






Львів
Проф. БОРЖІЄВСЬКИЙ Андрій Цезарович, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, та ДІЙЧУК Юрій Петрович, Львівський онкоцентр.


Проф. Боржієвський Андрій Цезарович, завідувач кафедри урології ФПДО, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, виступив з двома доповідями "Радикальна позадулобкова простатектомія: сучасні тенденції та її місце в лікуванні хворих на рак передміхурової залози" та "Перед- та післяопераційні інфекції сечовивідних шляхів".




Дійчук Юрій Петрович, завідувач урологічного відділення КНП ЛОР "Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр" (КНП ЛОР «ЛОРЛДЦ»), онколог, лікар-уролог, модерував секцію та виступив з доповіддю "Лікування м’язово-інвазивного раку сечового міхура: Чи має місце органозберігання сечового міхура".
К.мед.н. Приндюк Сергій Іванович, лікар-онкоуролог, Лікарня ізраїльської онкології LISOD, виступив з доповідями "Якість життя хворих на рак передміхурової залози: чого бажає молодий пацієнт? " та "Роль інтравезикальних інстиляцій в лікуванні променевого циститу"



Вітаємо з дебютом на нашій конференції лікаря-уролога Олександра КАРДОНОВА @uro_kyiv Київська клінічна лікарня №12 та AXEL Clinic, який презентував доповідь "Якість життя жінок з посткоітальним циститом після екстравагінальної транспозиції дистального кінця уретри" у співавторстві з Марком ВІКАРЧУКОМ @markvikarchuk , який був спікером на нашій минулорічній конференції СОУУ-2024.




Резолюція конференції
Підвів підсумки Вітрук Юрій Васильович, д.мед.н., лікар-уролог, онколог, науковий секретар Спілки онкоурологів України, директор Центру сучасної урології.
На конференції обговорили не лише досягнення, а й існуючі проблеми в онкоурології. Рекомендації з цих питань ми викладемо у резолюції конференції, яка буде відправлена до Міністерства охорони здоров'я з метою покращення медичної допомоги онкоурологічним хворим. - зазначив Юрій Васильович Вітрук.
Однією з рекомендацій є важливість проведення ультразвукового дослідження: УЗД нирок, сечового міхура, передміхурової залози з метою раннього виявлення онкоурологічних патологій.







Основні напрямки конференції СОУУ-2025
· Діагностика та лікування доброякісних та злоякісних захворювань органів сечовидільної системи.
· Малоінвазивні технології, відкрита та лапароскопічна хірургія в онкоурології та урології.
· Сучасні тренди та міждисциплінарні рішення комбінованого лікування пухлин органів малої миски.
· Оцінка загального стану пацієнта та його впливу на вибір тактики лікування. Терапія супроводу при хірургічному та медикаментозному лікуванні.
· Нейрогенні порушення сечового міхура (парадоксальна ішурія, нетримання сечі, гіпер- та гіпорефлекторний сечовий міхур) та уродинамічні дослідження.
· Інфекції сечових шляхів та сечокам’яна хвороба.
Вимоги до публікацій:
1. Тези друкуються українською мовою в текстовому редакторі Microsoft Word шрифтом Times New Roman (кегль 12) через 1,5 інтервалу. Обсяг тез не повинен перевищувати 3000 друкованих знаків.
2. У першому абзаці вказується назва тез (жирним шрифтом); у другому абзаці – прізвище та ініціали автора (наприклад, Шевченко Т.Г.), назва закладу, місто; з третього абзацу починається текст тез.
3. Рекомендована структура тез: вступ, мета, матеріали та методи дослідження, результати, висновки.
4. Тези необхідно надсилати в текстовому редакторі Microsoft Word для Windows 6,0-7,0 на електронну адресу: info@souu.org.ua.
Останній термін подання тез доповідей – 15 березня 2025 року.
Наукова програма : conference-souu.org.ua


АДРЕСА
м. Київ, 03022
вул. Юлії Здановської 33/43
(раніше вул. Ломоносова 33/43)
© 2009-2024 ГО "Спілка онкоурологів України"